Dvejus metus trukęs intensyvus Erasmus+ projekto „Let‘s Take Stereotyping out of your Life“  bendradarbiavimas baigėsi. Tolimesnė veikla, susijusi su pasiektais rezultatais, veiklomis planuojamas individualiai partnerių šalyse ir tęsis iki penkerių metų.
   Kokios sėkmės ir nesėkmės lydėjo šį socialiai jautria tema paremtą bendravimą ir bendradarbiavimą tarp penkių – Turkijos, Slovėnijos, Rumunijos, Italijos ir mūsų Lietuvos – šalių?
   Tolerantiškumas ir pozityvumas kitų kultūrų, tradicijų atžvilgiu, stereotipų laužymas buvo esminis lūžis projekto dalyvių gyvenimuose.  Tiesiogiai, mobilumų metu, dalyvaujant vietinėse ir tarptautinėse projekto veiklose mokiniai ir mokytojai pirmiausia buvo skatinami siekti pažinti žmogų, po to skirti pagal tautybę, elgesį, gyvenimo įpročius. Patirti skirtumai tik praturtino bendrą pasaulio suvokimą kaip unikalumą, o ne priešiškumą kitoms Europos tautoms.
   Projekto dalyviai teigė, jog norint sukurti darnią, taikią, pozityvią bendruomenę svarbiausia yra pagarba žmogaus pasirinkimui. Bet kokia nelygybė ar tolerancijos nebuvimas religijai, rasei, papročiams skaldo visuomenę, sukelia priešiškumą ir nesantaiką šalyse.
   Ar buvo sunkumų? Patirti nesusipratimai, nuovargis ar susierzinimas yra tik smulkmenos ir greitai išsprendžiamos susitarimo, pripažinimo klydus ir supratingumo keliu.  Reikšmingų nesėkmių projekto dalyviai nepatyrė, tad tikėtina, jog tarptautinis Erasmus+ projekto dalyvių bendradarbiavimas prisidėjo prie bendro gimnazijos bendruomenės pozityvesnio pasaulio suvokimo, išmokė tolerancijos ir pakantumo, suteikė daugybę progų pažinti kitų šalių istoriją, kultūrą, tradicijas, gyvenimo papročius.
   Paskutinis ketvirtasis Erasmus+ projekto susitikimas vyko A. Stulginskio gimnazijoje.
 Susitikimo savaitė buvo pakankamai intensyvi veiklų, ekskursijų ir bendrų užsiėmimų prasme. Projekto dalyviai pažino vietinę bendruomenę, lankytinus objektus, aplankė į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktus Vilniaus senamiesčio, Neringos nacionalinio parko objektus, skaitė pranešimus tema „Mokykla be patyčių!“, sukūrė palinkėjimų ir posakių dėlionę „Take Stereotyping Out of Your Life“.
Džiugu, jog Šilalės kultūros centro šokių kolektyvo „Mainytinis“ šokėjai ir jų vadovė Laima Andrejauskienė, glaudžiai bendradarbiauja su mūsų gimnazija ir suteikia galimybę projekto svečiams susipažinti su lietuvių liaudies šokiais, tautiniais kostiumais.
Nuoširdžiai dėkoju gimnazijos administracijai, kolegoms, projekto darbo grupės nariams, gimnazijos vairuotojams už nepriekaištingą darbą ir saugias keliones. Ypatingai dėkinga mokinių tėveliams, kurie ryžosi priimti projekto svečius į savo šeimas, rūpinosi jais kaip savo vaikais. Tikiuosi, ši patirtis jiems suteikė daug gėrio, leido iš arčiau pažinti kitų tautybių savitumą, turėdami galimybę tiesiogiai bendrauti su svečiais, praplėtė savo kultūrinį akiratį.
Sėkmė lydi kuriančius, ieškančius, nors ir klystančius, bet nepasiduodančius žmones.
Tikimės sėkmės ir toliau įgyvendinant tarptautinius Erasmus+ projektus savo gimnazijoje.

Laima Šalkauskienė, Erasmus+ projekto koordinatorė 2019-05-06Camera