Šių metų lapkričio 11 – 17 dienomis, mes, Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos mokinės, G. Baltutytė (Iga), Vesta – Monika Zubrickaitė (Iga), Greta Šadbaraitė (Iga) ir Agnė Gudauskaitė (IIg) kartu su matematikos ir informacinių technologijų mokytoja Reda Bartkuviene bei istorjos mokytoja Laima Baltutiene keliavome į Italiją, Sicilizją, Piazza Armerina miestelį, kur vyko trečiasis  „Effective use of mobile application in education“ susitikimas. Visa savaitė buvo kupina įvairių veiklų bei įspūdžių.
Pirmadienio rytą mes vykome į mokyklą. Ten kiekvienas mokinys turėjo prisistatyti bei pristatyti savo šalį. Vėliau projekto Italijoje koordinatorė mus supažindino su jų mokiniais bei dalykų mokytojais. Pasibaigus pažinčiai su mokykla į savo laikinuosius namus grįžome siauromis ir klaidžiomis gatvelėmis, džiaugėmės mūsų akims neįprastais vaizdais.
Saulėtą antradienio rytą vykome pas merą, o po jo malonaus priėmimo vaikščiojome po Piazza Armerina miestelį. Turėjome progą paragauti kaktuso vaisių bei įvairių itališkų užkandžių. Be abejo, aplankėme dailės muziejų, miesto katedrą ir romėnų vilą, kurią puošė įvairios mozaikos.
Trečiadienį vykome į Taorminos miestą. Diena prasidėjo nuo pasiplaukiojimo kateriu. Matėme nerealaus grožio uolas bei įmerkėme kojas į Jonijos jūros skaidrų vandenį! Pasikrovę adrenalino vaikščiojome po Taorminos miestą, ragavome pasakiško skonio ledų. Turėjome progą apžiūrėti graikų amfiteatrą.
Ketvirtadienio rytas žadėjo begalybę nuotykių, nes mūsų laukė pažintis su viena įspūdingiausių vietų Europoje – Etnos ugnikalniu. Sunku nusakyti žodžiais, koks nuostabus jausmas užvaldo pakilus į 3000 metrų aukštį! Tiesiog patenki į svaiginantį debesų pasaulį! Pasigrožėję Etnos vaizdu vykome į Sirakūzus. Tai miestas prie jūros, kuris turi žibančią įspūdingo grožio Katedrą. Aplankę svarbiausius miesto objektus, grįžome ruoštis daiktus kelionei, nes tai buvo mūsų priešpaskutinė diena Piazza Armerinoje.
Paskutinę vizito dieną mokykloje pradėjome darbingai, nes reikėjo kurti mobiliąją programėlę. Darbas vyko sklandžiai, ir visi nesunkiai susidorojo su užduotimi. Papietavę ir gavę sertifikatus atsisveikinome su draugais. Nakvynės vykome į Kataniją. Ten panorome pasilepinti – po sunkios dienos paragauti itališkos picos. Taip ir padarėme. Po puikios vakarienės atvykome į viešbutį, kur po keturių valandų miego išskubėjome į oro uostą!
Šioje kelionėje patyrėme be galo daug įspūdžių, įspūdingi prisiminimai, ko gero, lydės visą gyvenimą. Turėjome ir naudos – patobulinome anglų kalbos žinias. O svarbiausia – išmokome bendravimo meno bei savarankiškumo!

Projekto „Erasmus+“
kelionės į Italiją dalyviai
Kaltinėnų A. Stulginskio gimnazija
Veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.Camera