Šiais metais rugsėjo 9 - 15 d.  vyko Erasmus + projekto „Effective use of mobile application in education“  susitikimas Vengrijoje, Nyiregyhaza mieste.  Visa savaitė buvo pilna įvairių veiklų ir užsiėmimų apie kuriuos norime jums papasakoti.
Pirmadienio rytas prasidėjo nuo pasivaikščiojimo po Nyiregyhaza miesto centrą, kuriame yra miesto savivaldybės pastatas. Trumpai apžvelgus jo išorę, įžengėme į nuostabiai išpuoštą tarybos posėdžių salę, kurioje susipažinome su miesto meru, paklausėme jo kalbos apie Nyiregyhaza istoriją ir dabartinę jo ekonominę situaciją. Po šio vizito keliavome į mokyklą kur vyko oficialus vizito atidarymas.  Po pietų lektorius priminė pagrindines taisykles, kurias reikia žinoti norint sukurti mobilią programėlę. Pasibaigus paskaitai prasidėjo šalių komandų prisistatymai, naudojant įvairias formas. Po visų dienos darbų vykome ilsėtis.
Antradienio rytą lektorius pristatė užduotį, kurią turėjome atlikti nuvykę į zoologijos sodą. Užduotis: rasti 5 tam tikram žemynui būdingus gyvūnus, juos nufotografuoti ir nufilmuoti. Suskirsčius mokinius į grupes, susidarėme planą ir iškeliavome. Užduočiai buvo skirtos 4-5 valandos. Pamačius didžiausią vidurio Europoje įrengtą sodą, buvome sužavėti gyvūnų gausos. Buvo tokių, kuriuos matėme pirmą kartą gyvenime. Ten buvo daugiau nei 500 gyvūnų rūšių. Nors ir pavargę, bet pasisėmę gerų įspūdžių vakare grįžome į viešbutį.
Trečiadienio rytą vykome į mokyklą, kurioje veikia robotikos ir LEGO būreliai. Turėjome galimybę susipažinti su mokinių pagamintais paveikslais, kurie buvo sudėlioti iš LEGO kaladėlių. Kai kurie iš jų, sukelia didelį įspūdį. Sakykim, kad ir pėdos antspaudo mėnulyje maketas. Po trumpos mokyklos apžvalgos, buvome suskirstyti į komandas. Teko pasiraityti rankoves, nes reikėjo iš detalių surinkti mašinėlę o tada ją užprogramuoti, kad važiuotų tam tikromis kryptimis, skleistų garsą. Atsisveikinę su šauniais mokytojais bei jų mokiniais išvažiavome į LEGO kaladėlių fabriką, kuriame su gidu vaikščiojome ir stebėjome visą gamybos procesą, nuo kaladėlės pagaminimo iki jos papuošimo ir supakavimo.
Ketvirtadienio rytą pradėjome darbingai. Atvykus į mokyklą iš karto buvome susodinti prie kompiuterių grupėmis. Turėjome sukurti mobilią programėlę, kuri pristatytų mūsų nufotografuotus ir nufilmuotus gyvūnus. Darbas vyko sklandžiai, visi susidorojome su užduotimi, todėl buvome labai laimingi. Po savo kurtų aplikacijų pristatymų galėjome trumpai pailsėti, nes laukė atsisveikinimo vakarienė. Jai prasidėjus, keletą žodžių tarė mokyklos direktorius bei projekto koordinatorė Judit Fabok. Po jų buvo emocingas Vengrijos liaudies šokių pristatymas, kuriam pasibaigus ir patys galėjome pabandyti juos sušokti. Po linksmo patrepsėjimo vyko sertifikatų įteikimas ir aišku fotografavimasis. Atlikę visus formalumus ir pavakarieniavę išvykome į viešbutį pakuotis lagaminų ir ilsėtis prieš kelionę į šalies sostinę.
Penktadienio rytas kaip ir visą savaitę, išaušo saulėtas ir šiltas. Susidėję lagaminus į autobusą išvykome į Budapeštą, patį miesto centrą, kuriame teka Dunojaus upė, o miestas skyla į dvi dalis: Budą ir Peštą. Turėjome laisvo laiko pavaikščioti po parlamento aikštę ir grožėtis nuostabiais vaizdais. 13.00 val. pradėjome ekskursiją po parlamento vidų, kuriame galėjome pamatyti buvusių karalių valdžios simbolius bei senąją posėdžių salę. Susižavėję šiuo gotikiniu pastatu ir kaitinami 33 laipsnių karščio pėstute keliavome į dar vieną architektūrinį šedevrą „Žvejų bastioną“. Trumpai jį apžiūrėję vykome į aukščiausią miesto tašką, buvusią tvirtovę. Galiausiai vakare mūsų laukė pasivaikščiojimas po brangiausią Europos baziliką, kuri pilna marmuro ir aukso.  Su dideliu liūdesiu palikome šurmuliuojantį ir rodos tik pradedantį pabusti naktinį sostinės gyvenimą ir išvykome ilsėtis prieš kelionę namo.
Šeštadienio rytą pakilome iš Budapešto oro uosto Lietuvos kryptimi.
Ši kelionė mums davė daug patirties, įspūdžių, kurių tikrai dar greit nepamiršime. Lavinome savo anglų kalbos įgūdžius, nepamirštos liko ir informacinės technologijos. Bet svarbiausia, kad tokie projektai labai suartina mokinius, padeda susirasti draugų iš kitų šalių, skirtingų kultūrų su kuriais būna sunku atsisveikinti.

Istorijos vyr. mokytoja Laima Baltutienė 2018-09-27Camera