NVŠ „ Etnokultūros studija“ ir Kaltinėnų  Aleksandro Stulginskio gimnazijos  8 klasės mokiniai  vykome į jau devynioliktą kartą vykusias „ Jurgines“  Raudėnuose.  Nuvažiuodami  aplankėme Ventos informacinį centrą, kur centro darbuotojai papasakojo apie Lietuvos ir šio krašto geologiją, žemės formavimąsi, atrastas fosilijas ir žymius to krašto žmones. Papilės miestelyje stabtelėjome prie Simono Daukanto paminklo ir prisiminėme šį žymų žmogų, bei jo darbus.
Vėliau Raudėnų daugiafunkciniame centre Jurginių šventė  prasidėjo turiningomis veiklomis: įvairaus amžiaus dalyviai mokėsi integruotose netradicinėse įvairių dalykų pamokose-kūrybinėse dirbtuvėse, kurias vedė svečiai iš Šiaulių miesto ir rajono, Kuršėnų, Kelmės, Joniškio,  Naujosios Akmenės ir Šilalės . Vaikai burtų keliu išsitraukdavo užsiėmimą (liaudišką sportavimą, šokimą, dainavimą, žaidimą, vėlimą, pynimą, siuvimą, lankstymą; matematikos, biologijos, kalbų, istorijos tyrinėjimą bei mokymąsį per žaidimą…).
Dienai įpusėjus visi dalyviai sugužėjo į  šventės organizatorės Jovitos Lubienės etnografinę  sodybą. Sodybos šeimininkai supažindino vaikus su Jurginių papročiais bei tradicijomis. Ne tik supažindino bet ir viską darė kartu su vaikais (pirmą kartą po žiemos išgynė gyvulius į lauką, juos šventino, su apeigine duonele lankė laukus…)
 Vėliau  smagiai praleidome  laiką :vaišinosi keptais kiaušiniais, virtomis bulvėmis su kastiniu, arbata ir gaiva, slidinėjome vasaros slidėmis, žaidėme kitus lauko žaidimus, šokome folklorinius šokius.
Išsiskirdami vieni kitiems nesakėme sudie, o tarėme iki pasimatymo kitais metais.

Ilona Raudonienė, muzikos mokytoja metodininkė 2019-04-29Camera