2018 metų ruduo stulginskiečiams buvo aktyvus, kūrybiškas ir skatinantis pilietiškumą – gimnazijoje vyko mokinių prezidento rinkimai.
Dažnai sakoma, kad prezidentas mokykloje – tai mokinių balsas. Jis atstovauja jų nuomonę, bendrauja ir sprendžia problemas, kartu su mokinių taryba vykdo įvairias veiklas ir inicijuoja  renginius. Mokinių savivalda tampa viena pagrindinių priemonių įvairiapusiškai tobulėti ir dėti pagrindus savo sėkmingai ateičiai. Dalyvaudami savivaldoje mokiniai įgyja patirties, drąsos, išmoksta spręsti problemas ir rasti kompromisus, bendrauti, mokosi tapti lyderiais, atrasti save įvairiose srityse.
Mokinių prezidento rinkimai Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijoje  – tradicinis renginys, susidedantis iš visų jam reikalingų etapų: rinkimų komisijos sudarymo, kandidatų iškėlimo ir juos remiančių piliečių balsų rinkimo,  agitacijos, balsavimo biuletenių ir balsadėžės darymo, balsavimo patalpos įrengimo, pačių rinkimų organizavimo ir rezultatų paskelbimo bei inauguracijos.
Spalio 23 dieną vykusiuose rinkimuose savo nuomonę išreiškė 185 gimnazijos mokiniai. Anot Rinkimų komisijos pirmininko Modesto Vedeikio - pilietiškiausi ir pareigingiausi mokiniai mokosi 3g, 7 ir 5 klasėse – jose nebuvo nei vieno mokinio neatėjusio į rinkimus.
9-ja Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos mokinių prezidente tapo IIg klasės mokinė Ūla Ivinskytė. Jos kandidatūrai pritarė 169 mokiniai.
Ūla Ivinskytė aktyvi gimnazijos bendruomenės narė, dalyvauja ateitininkų veikloje, vasarą noriai prisideda prie archeologinių kasinėjimų, lanko sportinius užsiėmimus. Naujoji gimnazijos prezidentė – puikus visų gimnazijos bendruomenės narių pasirinkimas. Linkime jai sėkmės!

Nomeda Kasmauskaitė, pilietiškumo pagrindų mokytoja, 2018-11-13Camera