Rgp 2016
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
   

Nuorodos  

 

tamosilale1

smm

kuriame respublika

ES

Nemokama psichologinė pagalba

vaikujaunimo

   

Prisijungimas  

   

Dar pavasarį Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija inicijavo, o Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla organizavo respublikinį mokinių kūrybinių darbų konkursą - parodą „Tu Mums viena“. Šio konkurso tikslas buvo populiarinti Lietuvos moksleivių Dainų švenčių tradicijas ir istoriją, ugdyti mokinių pilietiškumą ir kultūrinę savimonę, puoselėti jų kūrybinius ir meninius gebėjimus. Konkursui buvo pateiktos kelios temos, atspindinčios pagrindinius konkurso tikslus. Moksleiviai nuo 7 iki 18 metų iš 85 Lietuvos mokyklų konkursui pateikė apie 680 darbų, atliktų įvairiomis technikomis. Nors darbai įvairūs savo temomis ir atlikimo technikomis, tačiau visi kalba apie praeitį ir dabartį, papročius, tradicijas, meilę gimtinei ir jos grožį. Visuose darbuose stengtasi atkurti tautiškumą, etnografiją, senovės buitį, memorialinius paminklus.

Šio respublikinio mokinių kūrybinių darbų konkurso laureate savo amžiaus grupėje tapo ir Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos mokinė Augustė Mižutavičiūtė. Nugalėtoja buvo apdovanota LR ŠMM diplomu ir vertingais prizais, o jos mokytoja, dailės studijos „Paletė“ vadovė Laima Šepikaitė, padėkos raštu ir albumu.

Labai smagu, kad laureatams skirtus diplomus ir mokytojų padėkos raštus Švietimo ir mokslo ministerija papuošė mūsų gimnazijos mokinės Gintarės Aleksiejūnaitės kompozicija.

„Kiekviena iniciatyva, renginys, kuris suteikia mūsų kasdienybei daugiau grožio ir gėrio, yra prasmingas“,- sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. Tad kurkime kuo daugiau grožio ir gėrio aplink save.

 
Daiva Mižutavičienė
2016-07-14

Per nužydėjusių pienių pievas, pro obelų sodus atėjo ši ilgai laukta diena. Už jos paliko mokslo metai: išmoktos ir neišmoktos pamokos, skaityti vadovėliai ir prirašyti sąsiuviniai, dar neužmirštos išdaigos.

Paskutinė mokslo metų diena mūsų gimnazijoje buvo sportiškai šventiška. Ji prasidėjo klasės atsisveikinimo valandėle. Tai buvo laikas, skirtas pasidžiaugti klasių pasiekimais per mokslo metus, palinkėjimams vasarai.

Ši diena ypač svarbi 26 antrokams gimnazistams, kuriems įteikti pagrindinio ugdymo pasiekimų pažymėjimai. O šventę jiems padovanojo Iga ir Igb klasių mokiniai su savo auklėtojomis Nijole Montviliene ir Nomeda Kasmauskaite.

Jie surengė nominacijų šou su garsiomis Lietuvos bei užsienio „žvaigždėmis“, kuris prasidėjo originaliu „domino“ šokiu. Niekam netrūko dėmesio, šypsenų, aplodismentų.

Vėliau visus pakvietė pajudėti futbolo, krepšinio, tinklinio, badmintono, smiginio, orientacinės varžybos. Nors diena buvo karšta, stebino dalyvių aktyvumas.

Birželio 1-ąją - Tarptautinę vaikų gynimo dieną - Tauragėje vyko UNICEF vaikų bėgimas, kurį organizavo UNICEF Lietuva, Tauragės rajono savivaldybė ir Tauragės Europe Direct informacijos centras. Tai pirmasis toks bėgimas. Renginio globėja Lietuvoje ir Tauragėje – Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. UNICEF vaikų bėgimas – tai labdaringas renginys, kurio metu vaikai aukojo vaikams. Kiekvienas užsiregistravęs bėgime, aukojo 5 eurus, kurie šiais metais keliaus Mozambiko vaikams. Renginyje dalyvavo ir mūsų mokyklos 3, 4 klasių pradinukų komanda (vadovė A. Višinskienė). Stebėjo koncertą, dalyvavo žaidimuose. Bėgo 500 metrų. Kiekvienas bėgikas gavo medalį bei marškinėlius. Juos įteikė žinomi žmonės: olimpinis čempionas Virginijus Alekna, aktoriai Virginija Kochanskytė, Eglė Jackaitė, Giedrius Savickas, dainininkai Mantas Jankavičius, Juozas Liesis, renginių vedėjas Remigijus Žiogas. Vaikams tai paliko didelį įspūdį.
 
Augenija Višinskienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė
2016-06-02Camera

2

Aš maža, gležna gyvybės sėkla,

Pati išdygti negaliu.

Tad jei sėsite mane abejingai - užaugsiu menka,

Jei sėsite mane su meile - užaugsiu derlinga.

Globokite, mylėkite mane. Aš Jūsų vaikas!

Justinas Marcinkevičius

Gegužės 31 dieną pro išsirikiavusių pradinukų būrį linksmi ketvirtokai į salę atvedė priešmokyklinukus. Juos atlydėjo tėveliai, mokytojai, vadovai, svečiai. Šventę pradėjo vedantieji trečiokai: Marius ir Smiltė. Į salę įbėgusi Pepė Ilgakojinė perskaitė laišką, kuriame parašyta, kad šiandien Paskutinio skambučio šventė, ketvirtokų pagerbimo šventė, nes jie palieka pradinę mokyklą, pradeda naują mokymosi etapą. Pepės perskaitytas laiškas buvo nuo vasaros. Vasara pradinukams atsiuntė sugalvotas užduotis, kurias šiandien turėjo atlikti (kiekvienos klasės programos numeris). Po ketvirtokų pasirodymo, trečiokai įteikė jiems po obuolį, kaip pirmą vaisių subrandintą pradinėje mokykloje, sklidiną jų minčių, troškimų bei idėjų. Ketvirtokai, palikdami sceną, paleido fejerverkus. Toliau ketvirtokai klausėsi nufilmuotus kiekvienos klasės linkėjimus. Trečiokai jiems įteikė balionus su užrašais. Vasaros užduoties atlikti į sceną Pepė pakvietė mokyklos direktorių ir pavaduotoją. Jie įteikė pradinukams daug padėkų, diplomų už puikų mokymąsi, gerą pamokų lankymą, aktyvią visuomeninę veiklą, už dalyvavimą edukaciniame konkurse ,,Olympis” ir kita. Vadovai palinkėjo saugios ir turiningos vasaros.

Šventės organizatoriai - trečiokai ir jų mokytoja Augenija Višinskienė

2016-05-31Camera

222222222222

Vaikystė – pats žaviausias gyvenimo tarpsnis, kupinas džiugesio, žaidimų, nuotykių, kvepiantis ledais, šokoladu ir pražydusiomis pienėmis. Bet turbūt nėra laimingesnių vaikystės dienų už tas, kurios buvo praleistos su mėgstama knyga. Ir jei kiekvienas iš mūsų prisimintų savo vaikystės skaitinius, tai neabejotinai būtų pasakos. Nors metai bėga, visais laikais vaikai buvo ir yra vienodi tuo, kad be galo mėgsta pasakas.

Gegužės 30-oji - pirmadienis priešmokyklinės grupės, pirmos b, antros, trečios ir ketvirtos klasės mokinukams prasidėjo netradiciškai – 1A klasės aktoriukai juos pakvietė artėjančią vasarą pasitikti pasakų pasaulyje – svečiuose pas Katinėlį ir Gaidelį. Muzikinė pasaka prasidėjo tuo, kad mergaitė namie rado seną knygą, kuri ją ir žiūrovus įtraukė į stebuklingą miško erdvę...

Spektakliukas vaikus pamokė būti atsargiems - ne visada aklai tikėti tuo, ką sako kiti, nes margame pasaulyje yra daugybė įvairiausių pavojų: batuotas katinėlis, išėjęs į mišką uogauti, paliko naivų gaidelį vieną namie, nors netoliese įsikūrusi ožka įspėjo apie grobio tykančius lapę su vilku. Nors gaidelis prisiekė į namelį nieko neįleisti, vis tik gudrūs plėšrūnai apgavo patiklų paukštelį ir pagrobė jį. Viskas baigėsi laimingai – katinėlis gaidelį išvadavo, o visi miško žvėreliai nusprendė toliau gyventi taikiai. Pasakos metu herojai dainavo visiems gerai žinomas daineles: „Vilkas ir 7 ožiukai“, „Vabaliukų dainelė per lietų“, „Pasakų šaly“, šoko paukštelių šokį. Visą žiūrovų salę sužavėjo ir gausių ovacijų sulaukė lapės ir vilko daina-šokis – „Lapė snapė“.

Iš tiesų, nuostabus yra pasakų pasaulis, o pati smagiausia projektinė veikla yra ta, kuri įtraukia vaikus į kūrybinį procesą nuo pat pradžių – jiems be galo įdomu stebėti, prisiliesti, pasiūlyti, dalyvauti. Didžiulis būrys entuziastų neleidžia sustoti ir ragina skaityti bei kurti dar.
 
Valda Jegorovienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė
2016-06-08Camera

222222222

skambutisSu pavasario žiedais į gimnazistų širdis pasibeldė ne tik siautulingas jaunystės vėjas, nerimastingi, šilti jausmai, bet ir viena gražiausių ir svarbiausių švenčių. Gegužės 26 dieną mūsų gimnazijos VIII laidos abiturientams nuskambėjo Paskutinis skambutis, primindamas, kad artėja mokyklinio gyvenimo tarpsnio pabaiga, išsiskyrimas su draugais, mokytojais, pamėgtomis vietomis. Tačiau tai ir naujo kelio pradžia!

Šios šventės proga vienuoliktokai abiturientams padovanojo šventinį koncertą, kurio metu skambėjo jų atliekamos dainos, dėmesį kaustė jausmingas šokis. Nuoširdžius sveikinimo žodžius tarė gimnazijos direktorius, sėkmės ir ryžto linkėjo Kaltinėnų seniūnas, mokyklinio gyvenimo akimirkomis pasidalino ir laimingo skrydžio linkėjo abiturientų auklėtoja. Kuo geriausios kloties abiturientams ir šilčiausius padėkos žodžius mokytojams, auklėtojai išsakė tėveliai. Visų širdis sušildė pirmokėlių sveikinimai.

Šventės kulminacija – abiturientų Paskutinis mokyklinis valsas, kuris simbolizavo atsisveikinimą su mokykla. Tai neužmirštamos akimirkos, privertusios vienus nusišypsoti, kitus – ašarą nubraukti. Kiekvienam abiturientui į kelionę vienuoliktokai įteikė po simbolinį varpelį, kuris primins mokyklinius metus, draugus ir galbūt sukvies vėl į būrį, kai pasiilgs vieni kitų.

Be abejo, dvyliktokai skolingi neliko. Šventės pabaigoje vienuoliktokams įteikė testamentą ir simbolinį gimnazijos raktą.   Nuotaikinga šventė baigėsi Gimnazijos daina.

Mieli abiturientai, sėkmingos brandos egzaminų sesijos ir naujo gyvenimo pradžios!
 
Ugnė Višinskytė ir Deimantė Gedvilaitė, IIIg klasė
erasmusKaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijoje toliau vykdomas ERASMUS+ projektas „Jaunimo daugiakalbiškumas ir darbo perspektyvos Europoje“. Gimnazijos atstovai šiais mokslo metais jau svečiavosi Bulgarijoje ir Graikijoje, o gegužės 9-13 dienomis su mokomuoju vizitu vyko į Rumuniją.
Šeši pirmokai gimnazistai bei istorijos mokytojos Laima Baltutienė ir Nomeda Kasmauskaitė Perisoru mieste (Scoala Gimnaziala nr1. Perisoru), kartu su Ispanijos, Graikijos, Bulgarijos ir Lenkijos atstovų delegacijomis, ne tik susipažino su Rumunijos istorija, gamta, tradicijomis, bet ir gilino anglų kalbos žinias, mokėsi dirbti įvairiose darbo grupėse, bendradarbiavo, taikė aktyvius ir kūrybiškus metodus. Mokiniai ir mokytojai turėjo būti paruošę namų darbus - pristatymus bei pamokų vedimą apie darbo rinką, pramonę, biomokslą, farmaciją, biomediciną, agrokultūrą ir ateities transportą Europoje bei savo šalyse. Lietuvos atstovės Deimantė Košytė ir Dajana Latvys rengė pristatymą apie atsinaujinančios energetikos šaltinius Europoje, o į aktyvią bei kūrybiškumo reikalaujančią pamoką įtraukė Aušra Vitaitė, Dovilė Petrauskaitė, Mikas Kaminskas ir Deividas Kuzas.
Informuojame tėvelius, kad prasideda vaikų priėmimas į ikimokyklinio ugdymo grupes nuo 2016 m. rugsėjo 1 d.
Elektroninė centralizuoto vaikų priėmimo į darželius sistema 2016 m. gegužės 20 d. suformuos priimamų vaikų sąrašą. Tėveliai, kurie turi nurodę elektroninio pašto adresą, gaus pranešimus dėl vaiko priėmimo į ikimokyklinio ugdymo grupę. Kitus tėvus informuos švietimo įstaigos, tėvų prašymuose nurodytais kontaktais. Maloniai prašome – informuokite įstaigos vadovą, jeigu pasikeitė Jūsų kontaktiniai duomenys (telefono numeris, elektroninio pašto adresas, gyvenamosios vietos adresas).
Gavę pranešimus, per 15 kalendorinių dienų Jūs privalote kreiptis į įstaigą dėl ugdymo sutarties sudarymo ir patvirtinti Jūsų vaiko atvykimą.
Tėvai, kurių vaikai į ikimokyklinio ugdymo grupę priimami pagal prioritetus, privalo pateikti dokumentus ir/ar jų kopijas (vaiko gimimo liudijimas, dokumentai, patvirtinantys šeimos sudėtį, jos socialinę padėtį ir kitas aplinkybes, kuriais remiantis gali būti teikiama pirmenybė dėl vaiko priėmimo).

Vasariškai šiltą, ankstyvą gegužės 10-tosios rytą iš visų rajono mokyklų autobusiukai suko į Pajūrio rekreacinę zoną prie Jūros upės. Tai puikiai tinkanti vieta poilsiui, sportavimui ir laisvalaikio leidimui. Pirmą kartą rajono specialiųjų pedagogų ir logopedų metodinio būrelio narės ir Šilalės Švietimo Pagalbos tarnybos darbuotojos gamtoje suorganizavo sporto šventę mokiniams.

Iš kiekvienos mokyklos atvažiavo po penkis antros - šeštos klasės mokinius – komandos narius. Iš viso atvyko 45 mokiniai ir jų pedagogės. Iš mūsų gimnazijos vyko Tomas Kanapinskas, Ignas Kasauskas, Dainius Bernotas – ketvirtokai ir Valentas Bernotas, Augustinas Saniukas - šeštokai. Lydėjo logopedė ir spec.pedagogė Asta Bataitytė.

Pasiruošę laukė pajūriškiai: skambėjo muzika ir gimnazijos mokinių atliekamos dainos. Pagrindinė renginio vedėja - Jurgita Rumšienė. Jai padėjo vyresnių klasių mokiniai Rugilė ir Augustinas. Susirinkusius nuoširdžiausiai pasveikino Pajūrio St. Biržiškio gimnazijos direktorius J. Žymančius ir Šilalės Švietimo Pagalbos tarnybos direktorė B. Jankauskienė.

2016 metų gegužės 13 dieną mūsų gimnazijos 1a ir 3 klasių mokinukai išvyko į kasmetinį Žemaitijos zonos folkloro festivalį ,,Molinė asla”, kuris vyko Žadeikių pagrindinėje mokykloje. Šis festivalis vyksta nuo 2000-ųjų metų, tad svečius žadeikiškiai sukvietė jau kelioliktą kartą. Festivalyje dalyvavo daugiau kaip pusantro šimto mokinių ir mokytojų iš įvairių Šilalės rajono mokyklų. Šventės dalyvius pasveikino Šilalės r. Žadeikių pagrindinės mokyklos direktorius Nerijus Jocys ir Šilalės rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė. Renginį energingai pradėjo festivalio šeimininkai, pakvietę kartu sušokti „Gransverą“. Kaltinėniškiams teko garbė pasirodyti pirmiems – pirmokėliai su trečiokais žiūrovus pradžiugino linksmomis liaudies dainomis, rateliais „Graži mūsų šeimynėlė“, „Viru viru košę“ ir pasakojimu. Už puikų pasirodymą buvome apdovanoti padėkomis ir saldžiais prizais.

Džiugu, kad vaikai vis dar turi entuziazmo ir noriai vyksta į šį festivalį, kuris jų širdelėse ugdo pagarbą gimtajam kraštui, jo tradicijoms, papročiams ir kultūriniam paveldui.
 
Valda Jegorovienė ir Augenija Višinskienė, pradinių klasių mokytojos metodininkės
2016-05-18Camera

2

   
   

SWF file not found. Please check the path.

   

Lietuvių maža, mes galime išlikti tik savo mokslu, gabumais, darbštumu...

Aleksandras Stulginskis

   
Pamokų laikas
1. 08:00 - 08:45
2. 08:55 - 09:40
3. 09:50 - 10:35
4. 11:05 - 11:50
5. 12:00 - 12:45
6. 12:55 - 13:40 
7. 13:50 - 14:35
   

Euro

   
Uniformų užsakymas
(dydžių lentelės)
uniformos
   

 Hey.lt - Nemokamas lankytojø skaitliukas

   
© Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazija