1. Į Šilalės rajono Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnaziją (toliau - Gimnazija) priimami vaikai, gyvenantys steigėjo gimnazijai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje ir pageidaujantys mokytis pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas. Vaikai, negyvenantys steigėjo gimnazijai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje ir pageidaujantys mokytis pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas, gali būti priimami į gimnazijai, jeigu joje yra laisvų vietų.
2. Asmuo, pageidaujantis mokytis gimnazijoje, pateikia gimnazijos direktoriui prašymą nurodydamas į kurią klasę norėtų būti priimtas, ir dokumentą apie mokymosi pasiekimus ar įgytą išsilavinimą. Mokiniai, Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijoje baigę pagrindinio ugdymo programą įgiję atitinkamą išsilavinimą ir pageidaujantys tęsti mokymąsi pagal vidurinio ugdymo programą mokyklos direktoriui pateikia tik prašymą.
2.1. Prašymą už vaiką iki 14 metų pateikia vienas iš tėvų (globėjų), už 14-16 metų vaiką-vienas iš tėvų (rūpintojų) arba pats vaikas, turintis vieno tėvų (rūpintojų) raštišką sutikimą 16 m. ir vyresni - pats vaikas.
3. Mokytis pagal pagrindinio ugdymo programą priimami vaikai, pateikę gimnazijos direktoriui pradinio išsilavinimo pažymėjimą.
3.1. Vaikas, baigęs adaptuotą pradinio ugdymo programą ir pateikęs gimnazijos direktoriui pažymą apie adaptuotos pradinio ugdymo programos baigimą priimamas mokytis pagal adaptuotą pagrindinio ugdymo programą.
4. Mokytis pagal vidurinio ugdymo programą priimamas asmuo, pateikęs gimnazijos direktoriui pagrindinio išsilavinimo pažymėjimą.
4.1. Asmuo, baigęs adaptuotą pagrindinio ugdymo programą ir pateikęs gimnazijos direktoriui mokymosi pasiekimų pažymėjimą apie adaptuotos pagrindinio ugdymo programos baigimą priimamas mokytis pagal adaptuotą vidurinio ugdymo programą.
5. Mokinys, nebaigęs pagrindinio ar vidurinio ugdymo programos, tęsti mokslą priimamas pateikęs gimnazijos direktoriui prašymą ir mokymosi pasiekimų pažymėjimą arba Dokumentų rengimo ir įforminimo taisyklių ( Valstybės žinios, 2001, Nr.30-1009) 13 punkte nustatytos formos pažymą apie jo mokymosi pasiekimus ankstesnėje mokykloje.6. Kiekvieno asmens priėmimas mokytis įforminamas mokymo sutartimi. Mokymo sutartyje aptariami gimnazijos ir asmens įsipareigojimai, jų nevykdymo pasekmės.
6.1. Abu sutarties egzempliorius pasirašo mokyklos direktorius ir prašymo pateikėjas. Vienas sutarties egzempliorius įteikiamas prašymą pateikusiam asmeniui, sutarties kopija segama į asmens bylą.
6.2. Su mokiniu, baigusiu pagrindinio ugdymo programą ir pageidaujančiu tęsti mokymąsi pagal vidurinio ugdymo programą, sudaroma nauja sutartis visam ugdymo programos laikotarpiui.
6.3. Mokymo sutartis registruojama mokymo sutarčių registracijos knygoje.
7. Sudarius mokymo sutartį mokinys įtraukiamas į mokyklos abėcėlinę knygą, formuojama jo asmens byla.
7.1. Mokinio asmens byloje saugoma išsilavinimo pažymėjimo kopija. Originalas grąžinamas jo pateikėjui.
7.2. Mokiniui išvykus iš gimnazijos , jo asmens byla lieka mokykloje ir saugoma 3 metus po mokinio išvykimo ar mokyklos baigimo. Gavus mokyklos, kurioje mokinys tęsia mokslą, prašymą, mokyklai išsiunčiamos prašomų dokumentų kopijos arba pateikiama Dokumentų rengimo ir įforminimo taisyklių (Valst. žinios, 2001, Nr. 30-1009) 13 priede nustatyto pavyzdžio pažyma apie mokymosi rezultatus.
8. Mokinių paskirstymas į klases įforminamas gimnazijos direktoriaus įsakymu.