Rugsėjo 22-ąją gimnazijoje skambėjo juokas. Tądien devintokai oficialiai tapo I-os gimnazinės klasės mokiniais. Jiems tai nebuvo taip paprasta: teko atlikti daugybę „krikštatėvių“ paruoštų užduočių, pereiti medicininę ir visokią kitokią patikrą. Tačiau jaunieji gimnazistai buvo pasiryžę patirti įvairius išbandymus, išgyventi daug įsimintinų akimirkų. O viskas prasidėjo jau prieš savaitę. Antrokai gimnazistai pateikė devintokams paketą specialių taisyklių, kurių jie turėjo laikytis visą savaitę. Pvz., padėkoti mokytojams už kiekvieną pamoką, kiekviename žingsnyje vykdyti asmenų su kortele ‘krikštatėvis“, „krikštamotė“ nurodymus ir t.t. Per savaitę devintokai taip pat turėjo surinkti dėlionę. Tačiau dėlionės dalys buvo pas mokytojus. Jas mokytojai atiduodavo tik devintokams atlikus jų paruoštas užduotis. Tą savaitę dar reikėjo sukurti klasės šūkį, skanduotę ir plakatą. Šauniai padirbėję per savaitę, ketvirtadienį devintokai jau keliavo į stadioną, kur turėjo pademonstruoti savo fizinį pasiruošimą, ištvermę. Nuo sunkių užduočių savo auklėtinius bandė gelbėti jų auklėtoja, tačiau „kas neišvengiama, turi įvykti“. Čia  nuskambėjo ir devintokų kūryba: skanduotė bei šūkis. Penktadienis-didžiųjų išbandymų diena. Jau iš ryto antrokų gimnazistų ‚aukos“ buvo pažymėtos išskirtine apranga ir makiažu. Darbui pasiruošė „profesionalių medikų“ komanda. Medikai Inesa ir Martynas matavo pulsą, gydė veiksmingais vaistais, stiprino vitaminais. Psichoterapeutės Agnė G. ir Aistė tikrino dvasinę būsimųjų gimnazistų savijautą. Pacientai turėjo atsakyti į pateiktus išradingus klausimus. Pagal atsakymus psichoterapeutės nustatė kiekvieno diagnozę. Pvz., per geografijos pamoką pasiklydo žemėlapyje, perkaito smegenys nuo užsienio kalbų žodžių kalimo, alergija nuo cheminės elementų lentelės, per dailės pamoką tapo daltoniku, nuo greito rašymo išsinarino pirštą ir t.t. Nuo mokslo metų pradžios rudeninės depresijos bandė gydyti Akvilė spalvų terapijos metodu. Po medicininės patikros (gal dar ir nuo vitaminų poveikio) devintokai jautėsi labai išalkę. „Krikštatėviai“ ir tai buvo numatę. Linksmosios šeimininkės Gabija ir Monika pakvietė devintokus pasistiprinti į valgyklą. Ar patiko košė? Čia jau skonio reikalas... Lupant svogūnus devintokai stengėsi laikytis didvyriškai, bet tos akys išdavikės.... Pasistiprinę devintokai buvo pakviesti į kitų išbandymų trasą lauke, suskirsčius juos grupėmis. „Krikštatėviai“ norėjo išsiaiškinti, ar būsimieji gimnazistai draugiški, vieningi, išradingi. Reikėjo pernešti rankomis vandenį iš vieno indo į kitą, šokinėti didžiuliame maiše, įmesti savo batą į indą, supinti  sudėtingą kasą iš virvių, išrinkti žirnius iš smėlio, sudėti gimnazijos himno posmus iš dalelių .Penktadienio užduočių maratoną užbaigė bendra gimnazijos daina  A.Stulginskio akivaizdoje. Vakare vyko Ig ir IIg draugystės vakaras. Susidomėję visi žiūrėjo filmuką apie ilgą kelią į gimnazisto titulą ir dėkojo Gabijai B. už žaibišką jo sumontavimą.  Pagaliau“ krikštatėviai“ užbaigė savo atsakingą misiją. Po devintokų priesaikos jie įteikė pažymas apie  I-os stadijos  gimnazisto simptomų patvirtinimą ir paskyrė gydymą 2-iems arba 4-iems metams. Taip devintokai tapo gimnazistais, pasijuto sustiprėję ir šauniai pravedė vakarą. Dabar jau antrokai gimnazistai turėjo paklusti pirmokų tvarkos taisyklėms. Abi klases suvienijo bendros užduotys: „Laikrodukas“, viktorina, filmų spėjimas pagal išgirstą muziką ir bendra vakaronė su daugybe jaunimo pamėgtų šokių. Turtingas vaišių stalas visus kvietė pasivaišinti. Vakarą užbaigėme nuomonių karusele-refleksija. Nuoširdžiai dėkoju savo auklėtiniams, kad mane suprato ir laikėsi susitarimo .Už tai, kad renginys praėjo turiningai ir kultūringai. Už tai, kad visi noriai prisidėjo prie jo organizavimo. Ypatingos padėkos nusipelnė Valdas, Inesa, Agnė P., Gabija. Jie praturtino renginį daugeliu idėjų, skyrė jam daug savo laiko ir buvo vieninga organizatorių komanda. Didelės padėkos nusipelnė pirmokai gimnazistai su savo auklėtoja Aida Buivydiene. Jie buvo tvirti, sąžiningai laikėsi žaidimo taisyklių, įvertino antrokų pastangas. Ačiū už turiningą ir linksmą vakarą, už dėmesį ir vaišes.

Danguolė Genčienė II g klasės auklėtoja 2017-10-02Camera