Birželio 9 d. mūsų gimnazijos aktų salėje vyko šventė dešimtokams, kurią organizavo pirmokai gimnazistai. Šventės pradžioje dešimtokams buvo priminta, kad šie mokslo metai jiems kitokie - pabaigus pagrindinio ugdymo programą, teks versti naują savo gyvenimo lapą. Laukia nauji išbandymai, kai kuriuos jau kviečia dar neatrastos erdvės.
Šventės pradžioje dešimtokus pasveikino ir sėkmės palinkėjo gimnazijos direktorius Virginijus Andrejauskas. Na, o kokia šventė be šventinės atributikos! Po direktoriaus sveikinimo žodžių „sugriaudėjo patrankos“ ir ant dešimtokų pasipylė spalvotas konfeti lietus. Salėje nuaidėjo skambus juokas ir dešimtokų šūksniai.
Nurimus emocijoms, į sceną buvo pakviesti dešimtokai, kuriems skambutis nuskambėjo paskutinį kartą. Šventės organizatoriai norėjo įsitikinti, ar jie subrendę skrydžiui, todėl suorganizavo sveikatos patikrinimą. Buvo pakviestas „plaučių gydytojas" ir jo ištikimosios „sesutės". „Medikai“ patikrino dešimtokų oro slėgį plaučiuose. Užduotis buvo pakankamai lengva, bet intriguojanti ir be galo linksma.
Išėjus "plaučių gydytojui", į sceną buvo pakviestas "ausų gydytojas". „Pacientai" turėjo po vieną bandymą pasakyti greitakalbę, mat gydytojas norėjo įsitikinti, ar būsimi studentai gerai girdi. Buvo be galo daug juoko.
Po to į sceną žengė "gydytojas okulistas". Kadangi studentai dažnai mokosi naktį, jis patikrino „pacientų" regą. Visiems buvo užrištos akys, jų užduotis – paliesti ir atpažinti jiems visiems gerai pažįstamą Ig klasės mokinį. Pavyko ne visiems. Okulisto konsultaciją lydėjo žiūrovų juokas.
Po sveikatos patikrinimo vedėjai padėkojo medikams ir prabilo apie profesijos pasirinkimo klausimą. Kad dešimtokams būtų lengviau kopti karjeros laiptais, į šventę buvo pakviesti „atstovai“ iš įvairių universitetų, kolegijų bei kitų mokyklų.
Pirmiausiai į sceną žengė "lektoriai iš Lietuvos karo akademijos". Jie pakvietė dešimtokus, kurie buvo susidomėję šia sritimi. Lektoriai pristatė karininko profesiją ir surengė kovines pratybas tarp būsimų studentų. Kova buvo įnirtinga, bet ištverminga. Nugalėtojas pakviestas studijuoti į Karo akademiją.
Po to scenoje pasirodė virtuvės šefas. Į sceną buvo pakviesti "būsimieji kulinarijos atstovai". Jų užduotis buvo tokia: kol grojo muzika, vyko "virimo procesas", jie ėjo ratu aplink indus. Kai muzika nustojo groti, turėjo čiupti ir pakelti indą, kad „neprisviltų maistas“. Likę be puodelių "virtuvę" paliko. Nugalėtojas pakviestas į Tarptautines virtuvės šefų studijas.
Po virtuvės darbų įkarščio pasirodė Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos lektoriai. Į sceną jūreivio profesiją pasimatuoti buvo pakviesti keturi dešimtokai. Užduotis jiems - povandeninio laivo valdymas įveikiant kliūtį. Dauguma mokinių su šia užduotimi susitvarkė lengvai.
Vėliau į sceną žengė lektoriai iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto. Jie besidomintiems medicina dešimtokams skyrė užduotį - kuo skubiau suteikti pirmąją pagalbą sužeistiesiems. Užduotys buvo atliktos pakankamai greitai, „ligoniai“ jautėsi puikiai. Taigi lektoriai dešimtokams akcentavo, jog laukia jų Medicinos universitete.
Šventės kulminacija - puspažymėjimų ir nominacijų dešimtokams įteikimas. Visus sujaudino dešimtokų padėkos žodis savo auklėtojai ir šventės organizatoriams. Na, o kokia šventė be saldžių prizų. Devintokai dešimtokams padovanojo šventinį šakotį, o dešimtokai nustebino įspūdingu tortu.
Šventės pabaigoje aktų salėje suskambėjo gimnazijos daina, o vėliau visi buvo pakviesti išeiti į lauką skraidinti helio balionų, ant kurių dešimtokai užrašė savo didžiausias svajones.
Linkime dešimtokams didžiausios sėkmės ir kuo geriausio skrydžio link savo tikslų!

Smiltė Trimirkaitė ir Emilis Norgaila, Ig klasė 2022-06-17Camera